Forum Cafe u Cafe u "Jarzyna"

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Problemy, dylematy,trudne pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarzyn
Administrator
Administrator


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2881
Skąd: Centrum

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 17:06    Temat postu: Aborcja Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie na temat abrcji, czy powinna być ona dozwolona w niektórych przypadkach?
_________________
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Wto Sty 09, 2007 17:06    Temat postu:

Powrót do góry
Marcysia
Wizjoner
Wizjoner


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 568
Skąd: Zakroczym

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam że aborcja to jest sprawa indywidualna każdej kobiety i to ona musi rozważyć ten krok w sowim sercu i sumieniu.Nie powinii decydować o tym ludzie typu poliotycy.Aborcja to świadomy wybór.
_________________
...czasem tak jest, że spotykamy się tak przypadkiem i wiążemy sowje losy na całe długie lata...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asiolka
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 95
Skąd: Inverness

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli kobieta decyduje sie pojsc do lozka z facetem powinna poniesc tego konsekwencjie, odpowiedzialnosc i rozsadek to cecha ludzi dojzalych...jestem przeciwna jakiemu kolwiek nastawaniu na ludzkie zycie,a co dopiero powiedziec zycie niewinnych istot Exclamation Exclamation Exclamation Jestem jednak w stanie zrozumiec kobiety, ktore decyduja sie na ten krok gdy dziecko jest wynikiem gwaltu.
_________________
people don't changed over the night
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarzyn
Administrator
Administrator


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2881
Skąd: Centrum

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Asiolką, jestem przeciwny aborcji, a jedyna dopuszczalna sytuacja to właśnie gwałt. Kobieta, która dokonuje aborcji tylko dlaTEGO, że nie chce mieć jeszcze dziecka i zaliczyła tzw. "wpadkę" powinna odpowiadać za morderstwo. Przeciez takie dziecko jest bezbronne i niewinne. Pozdrowionka Asiu Smile
_________________
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
India
Zawodowiec
Zawodowiec


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 364

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzw. " Wpadka " jak to określiłeś Jarzyn to wynik działania dwóch osób. Tyle, że facet zawsze może powiedzieć, że nic go to nie obchodzi i biedna dziewczyna zostaje kompletnie sama i jak podda się aborcji to tylko ją się obarcza za to winą, facet jak zwykle jest czysty i to kobiety są te złe. Aborcja to drażliwy temat. To zło, ale czy nie mniejsze niż później po urodzeniu takiego dziecka matki z przerażenie wyrzucające dziecko na śmietnik, lub "cudowni" patologiczni rodzice, którzy będą katować takie dziecko jak dość często da się usłyszeć czy aborcja dla takiego dziecka nie jest zbawieniem Question Wykazujecie brak konsekwencji mówiąc, że aborcji można by dokonać tylko w wypadku gwałtu czy w tym momencie to dziecko, które się poczęło jest winne tego co zrobił jego ojciec. Albo się jest za albo przeciw. Osobiście zgadzam się z Martą to indywidualny wybór kobiety i nic do tego rządowi on powinien pozwolić lekarzom na wykonywanie zabiegów legalnie, żeby dziewczyny nie lądowały u lekarzy rzeźników którzy mogą wyrządzić im krzywdę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ChibiChibi
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 25

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asiolka a facet to już nie jest odpowiedzialny? nie ponosi żadnej konsekwencji? a może lepiej wykastrować facetów, no bo kobiety jednak wiatropylne nie są, zniknie wtedy problem aborcji. Oczywiście zostawiłby wcześniej co nieco w banku nasienia dla przyszłych pokoleń
_________________
open your eyes, open your mind
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
India
Zawodowiec
Zawodowiec


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 364

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre Laughing Laughing Ciekawy pomysł i na pewno rozwiązał by problem aborcji. Witam na forum ChibiChibi Wink Zalifajny nick Wink Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarzyn
Administrator
Administrator


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2881
Skąd: Centrum

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że jakiś tam facet okazuje sie dupkiem i zostawia kobietę samą to już jest odrębny temat. Oczywiście nie jest winien jeżeli razem z kobieta podejmują decyzję o aborcji. A kwestia gwałtu jest taka, że wtedy kobieta zachodzi w ciążę nie z własnej woli, tylko pada ofiarą przestępstwa( w tym przypadku powinna być dozwolona aborcja (chociaz nie jestem do końca o tym przekonany) Natomiast jeśli podejmuje śwaidomą decyzję o współżyciu, to wtedy musi liczyć się z konsekwencjami tego czynu. Sprawa porzucania dzieci jest indywidualna kwestią sumienia człowieka, zamiast aborcji można oddać dziecko pod opiekę innej rodzinie. Napewno jest to bardzo trudny temat i niełatwy do rozwiązania.
Ps. ChibiChibi - witam na forum, ksywka zajefajna Smile
_________________
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
asiolka
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 95
Skąd: Inverness

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 01:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie napisałam, że pochwalam takie zachowanie w przypadku gwałtu tylko ze jestem w stanie zrozumieć takie kobiety, a to coś zupełnie innego Exclamation Exclamation Myślę, że jedno drugiego nie wyklucza. Niestety muszę się posłużyć niemiłym, lecz bardzo dobitnym sformułowaniem, które mi się nasuwa: "jak suka nie da to pies nie weźmie". Zdaje sobie sprawę, że wiele kobiet zaślepionych miłością gotowe byłoby zrobić wszystko dla swojego partnera i niestety nie rzadko napotykają one na nieodpowiedzialnych facetów, ale to w naszej gestii leży zatroszczyć się o swoje sprawy. Kobieta powinna myśleć o tym co dalej, nie tylko o tym, że ktoś jest super w łóżku Exclamation Exclamation Dziecko to nie szczoteczka, którą można usunąć z łazienki kiedy partner odejdzie - to istota ludzka, której powinniśmy dać szansę. 3/4 urodzeń w Polsce to dzieci nie planowane, ale czy to powód żeby ja zabijać? Znam kilka matek, które samotnie wychowują dziecko i mimo tego ze nie jest im łatwo, robią to najlepiej jak potrafią... Ich faceci tez odeszli przed narodzeniem dziecka, bały się o to jak sobie poradzą, ale zachowały się jak odpowiedzialne DOROSŁE osoby mimo, że w wieku 16 lat miały całe życie przed sobą. Pamiętam rozmowy z nimi. Strach jak zareagują rodzice, szkoła, że stracą znajomych, ale to nie było dla nich ważne. To właśnie takim ludziom trzeba bić brawo, bo mimo tego iż popełniają błędy, to jednak są gotowe ponieść ich konsekwencje. Nie wiem czy ucieczka faceta może być doskonałym argumentem na zabicie ludzkiego życia Exclamation Exclamation Exclamation Pozdrawiam Krzysiu Exclamation
_________________
people don't changed over the night
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
India
Zawodowiec
Zawodowiec


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 364

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aborcja to zło, ale zło konieczne. Ty znasz kilka dziewczyn, które sobie poradziły mimo trudności ( i rzeczywiście należą im się brawa) , a ja znam osobiście przypadki dziewczyn, które przerosła ta sytuacja i mimo iż aborcja to zabicie niewinnej istoty to jednak uważam, że to nie obcym ludziom to oceniać tylko to decyzja, za którą sama przed sobą odpowiada każda matka takiego dziecka. A stwierdzenie "jak suka nie da to pies nie weźmie" przyprawiło mnie o ciarki na plecach tym bardziej, że pada z ust dziewczyny. Zobacz chociaż co dzieje się na dyskotekach jak młodziutkie dziewczyny są upijane i wykorzystywane - one nie mają świadomości co się wtedy dzieje ale nikt nie nazywa tego gwałtem tylko mówi takie herezje jak Ty, że same dały, a oni co mieli odmówić Exclamation Więc nie obarczaj nas kobiet odpowiedzialnością za całe zło aborcji bo tak nie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarzyn
Administrator
Administrator


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2881
Skąd: Centrum

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

India tym młodym dziewczynom chyba nikt nie wlewa alkoholu do gardła na przymus? Same ćpają i pija, a potem pretensje, do całego świata, że one są niewinne (co innego gdy ktoś dosypie im czegoś, np. "pigułke gwałtu"). To co wyprawiają nastolatki na dyskach przyprawia o zawrót głowy: 15-16 letnie panny skąpo i wyzywająco ubrane same sie proszą, żeby facet się z nimi przespał.Prowokują, "szczypią po tyłkach", rzucają wyzywające teksty i na pewno maja pełną świadomość tego co robią. Sam miałem okazję nieraz skorzystać z usług takich panienek ale odmawiałem. India potrafiłabyś dokonać aborcji i żyć ze świadomością że zabiłaś człowieka? Ja bym tak nie potrafił i dlatego uważam żę aborcja to zło
_________________
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Marcysia
Wizjoner
Wizjoner


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 568
Skąd: Zakroczym

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest ciężka sprawa, ja nie potrafię powiedzieć tak czy nie.Przeczytawszy wasze wypowiedzi nie wiem co bym zrobiła jakbym została zgwałcona??bo jeśli to dziecko miałoby być znienawidzone przeze mnie i każdego dnia przypominać mi ten koszmar???nie wiem po prostu nie wiem.Bądż co począc jeśli wszytsko wskazuje na to że urodzę dziecko chore , chore nieuleczalnie i jeśli wiadomo od razu jak noszę je w łonie.Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co lepsze skazywać to dziecko na życie z wyrokiem śmierci jakim jest cieżka choroba, czy nie pozwolić mu żyć???ja nie potrafię dzisiaj p[odjąc takiej decyzji
_________________
...czasem tak jest, że spotykamy się tak przypadkiem i wiążemy sowje losy na całe długie lata...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcysia
Wizjoner
Wizjoner


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 568
Skąd: Zakroczym

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak jak napisałam wcześniej każda z nas kobiet musi w sowim sumieniu i sercu podjąć taką a nie inną decyzję
_________________
...czasem tak jest, że spotykamy się tak przypadkiem i wiążemy sowje losy na całe długie lata...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asiolka
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 95
Skąd: Inverness

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcialam odpowiedziec na post indi ale Krzysiu mnie ubiegl.Niestety mlode dziewczyny same prowokuja takie sytuacjie i niestety jako kobieta wstydze sie patrzac na takie osoby.Nie powiedzialam ze w kobietach nalezy wyszukiwac calej winy za to co sie stalo,chcialam tylko powiedziec ze ku rozpaczy mojej i wielu innych mlode dziewczyny zachowuja sie SKANDALICZNIE wszedzie slyszy sie i widzi sodomie i gomorie jaka odgrywa sie na dyskotekach,ale nie tylko tam moji przyjaciele nie raz opowiadali mi jak to dziewczyna po imprezie pchala mu sie do lozka tylko dla tego ze swietnie tanczyl podobal sie innym kolezankom,wiec byla okazjia do pochwalenia sie ze przespal sie akurat z nia Exclamation Confused Confused takich i wiele innych przykladow moglabym podawac tysiace ale po co wystarczy rozejrzec sie dookola a sama zobaczysz.Nie rozumie jak kobieta wymaga szacunku od kogo kolwiek jesli nie potrafi sama siebie i swojej godnosci poszanowac....zacznijmy sie szanowac a wtedy i nas ktos poszanuje ta maksyma moglaby sie odniesc do wielu sytuacji moze nie ktore dziewczyny powinny zaczac ja stosowac Question Question
ps.moim celem nie jest i nie bylo obrazanie kobiet ale niestety taka jest czasem bolesna prawda.cale szczescie ze bardzo duzo z nas potrafi zachowac przyzwoitosc i umiar w "smakowaniu"zycia.pozdrawiam
_________________
people don't changed over the night
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
India
Zawodowiec
Zawodowiec


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 364

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarzyn ja nie musiałabym zastanawiać się nad aborcja, bo nawet gdyby ojciec dziecka zostawił mnie mam kochająca rodzinę, która by mnie nie zostawiła - nie nie podjęłabym decyzji o aborcji. Bo ja mam wsparcie bliskich mi osób, ale wiele dziewczyn nie ma zostają same rodzina się ich wyrzeka nie maja gdzie mieszkać co jeść. Zaraz wyskoczycie mi z tekstem że są domy opieki (blablabal) sierocińce itp. To uświadamiam was, że aby dostać miejsce w takim domu to szansa jedna na sto, a oddając dziecko do adopcji wcale nie skazuje je na lepszy los, to jakie warunki tam panują w tych ośrodkach i jacy ludzie z nich wychodzą jest straszę. Jest jeszcze opcja że dziecko lat 16 rodzi dziecko tworzy mu dom - dom gdzie jest przemoc, alkohol, nienawiść i to może doprowadzić do większej tragedii do zakatowania dziecka już narodzonego ( za co za to że zniszczyło świetlaną przyszłość obojgu rodzicom ). Lub dziecko żyje w takim domu i co się dzieje popełnia błędy swoich rodziców i tu się tworzy łańcuch niekończącej patologi więc nie mówcie, że aborcja to najgorsze rozwiązanie ze wszystkich i że takie osoby (kobiety bo jak twierdzicie to ich wina bo rozkładają nogi na lewo i prawo, a facet jest czysty) należy potępiać i karać za podjęcie decyzji o aborcji bo to wierutne bzdury przynajmniej w moim odczuciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Sty 10, 2007 16:30    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Problemy, dylematy,trudne pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Cafe u  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group