Forum Cafe u Cafe u "Jarzyna"

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aborcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Problemy, dylematy,trudne pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Narewsky
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 77
Skąd: Żuromin

PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Zastanawia mnie jednak głęboko to, że ludzie którzy stoją murem za aborcją, z łatwością sięgają po środki antykoncepcyjne. Czy was nie boli , że zabijacie życie które może być poczęte? Przecież antykoncepcja to też zabijanie. No tak, ale to zabijanie człowiek uznał za stosowne. To człowiek uznaje które zabijanie jest właściwe a które nie, czyli zabawa w Boga."

Zakręciłaś Smile Chyba chodziło Ci o ludzi którzy stoją murem przeciwko aborcji Smile

Co do zabawy w boga masz rację, w boga jako definicję boga, dobra, mądrości, bycia nad wszystkimi... Wczoraj prowadziliśmy o tym dyskusję na after party w klatce jakiegoś bloku na Targowej... no i ktoś na końcu powiedział... jeżeli bog jest taki dobry to dlaczego jest powiedzenie "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" I nie dziwne że ludzie się zapier***ją za wiarę.
Także wiara jest w głowie. Wiara w swoje ideały. I ja jestem pewien że nie zaryzykowałbym życia ukochanej kobiety dla płodu nawet jeżeli po aborcji mogłaby nie zajść w ciążę...
_________________
www.houserka.pl www.housemusic.com.pl www.audioriver.pl www.dnb.pl www.independent.pl www.racjonalista.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Gru 24, 2007 10:18    Temat postu:

Powrót do góry
flisak
Super Moderator
Super Moderator


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 336
Skąd: Inverness (Żuromin)

PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zabijacie życie które może być poczęte

a zabijacie życie poczęte to chyba różnica - nie widzisz jej Question
_________________
== ...gdy nadwrażliwość jest jak bilet w jedną stronę stąd... ==
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
fortuna
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 1208

PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narewsky masz rację Very Happy zrobiłam tam błąd, ale i tak wiadomo o co mi chodziło Very Happy

Pytasz flisak czy nie widzę różnicy. Jakiej? Czy takiej jakiej Ty chcesz widzieć? Czy ta różnica jest na twoją wygodę i twoje usprawiedliwienie. Tak jak napisałam wcześniej- zabawa w Boga- co wolno niszczyć a co nie lub jak kto woli- co wolno zabijać a co nie.
_________________
Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
flisak
Super Moderator
Super Moderator


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 336
Skąd: Inverness (Żuromin)

PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiej, że coś JEST a coś MOŻE BYĆ - to takie trudne do zrozumienia Question Porównanie aborcji z antykoncepcją jest co najmniej nienormalne, a z stwierdzenie, że nie ma pomiędzy nimi różnicy jest po prostu głupie...
_________________
== ...gdy nadwrażliwość jest jak bilet w jedną stronę stąd... ==
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
fortuna
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 1208

PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nienormalne??? Dla kogo? Dla Ciebie??? Bo z tym jest Ci wygodnie??? Po drugie nie lubię takiego tonu rozmowy. Uwielbiasz narzucać swój sposób myślenia, a ja nie uznaję go za słuszny. Stosujesz krzyk, a na mnie on nie działa.
_________________
Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Narewsky
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 77
Skąd: Żuromin

PostWysłany: Wto Gru 25, 2007 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to taka różnica jak pomiędzy zabiciem myszy a krowy. Życie to życie, śmierć to śmierć.
To tyle z mojej strony, takie mam zdanie. Aborcja TAK. Ja bym się zgodził, a jeżeli ktoś chcę kaleczyć życie to już jego sprawa.
Pozdrawiam
_________________
www.houserka.pl www.housemusic.com.pl www.audioriver.pl www.dnb.pl www.independent.pl www.racjonalista.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarzyn
Administrator
Administrator


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2881
Skąd: Centrum

PostWysłany: Wto Gru 25, 2007 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aborcja i antykoncepcja to dwa różne terminy i nie mieszajmy ich tu ze sobą. Paweł zgadzasz sie na aborcję w każdym wypadku? Wiesz ile kobiet żałowało swojej decyzji o usunięciu ciąży? Każde cierpienie ma sens, gdybyś wierzył w Boga łatwiej byłoby ci to może zrozumieć. Zabijanie człowieka i zabijanie myszy czy muchy to dla ciebie to samo? Bo dla mnie napewno nie.
_________________
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Narewsky
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 77
Skąd: Żuromin

PostWysłany: Wto Gru 25, 2007 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pisałem... nie w każdym wypadku.
Od dwóch lat nie zabiłem ani jednej muchy Smile Ale tak poważnie mówiąc zabicie człowieka i muchy to nie to samo dla mnie. Napisałem tak żeby zobrazować to jak niektórzy interpretują życie, głoszenie że życie w każdej postaci trzeba szanować a co widzimy? Hasłami można rzucać, ale gorzej jest z praktyką. Dlatego nie słucham tych haseł i postępuje wedle swojego uznania. Powiedzmy że Ty szanujesz moje zdanie, ale gdybym wypowiedział się w kościele przy pseudo wiernych (sory za generalizacje ale w większości przypadków tak jest) to bym został obrzucony wyzwiskami a przy wyjściu dostałbym po głowie laską albo parasolką za 1000 zł przebogatej pani, która idzie tam tylko po to żeby sie podlansować. I to jest cała ich wiara. Ja przynajmniej nie wciskam na siłę nikomu swoich poglądów, niech każdy robi co chce tylko swoim działaniem nie wchodzi mi w drogę.
Co do pytania o żałowanie decyzji podjęcia ryzyka aborcji. Fizycznego czy psychicznego. Ja żałuje czasem że wsiadam do samochodu. Ryzyko jest nie tylko podczas aborcji. Ja żałuję wielu rzeczy ale żyję.
_________________
www.houserka.pl www.housemusic.com.pl www.audioriver.pl www.dnb.pl www.independent.pl www.racjonalista.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
djkilof
Zwykły użytkownik
Zwykły użytkownik


Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 15

PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pewnym stopniu jestem za. Np na przykładzie zgwałconej kobiety. Na pewno nie chce być w ciąży ze swoim gwałcicielem... Co do innych przypadków to jestem przeciwko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sasza-webster
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1366
Skąd: Kiernozia

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko nawet jezeli nie chce tego dziecka to może oddać do sierocninca to tak jak morderstwo... aborcja "djkilof" ciekawe czy zabiłbyś swoje dziecko które ma dwa miesiące moim zdaniem to to samo morderstwo. Zresztą tobie dano szanse życia na tym świecie nie odbieraj ten szansy innym....
_________________
"Ludzie genialni są podziwiani, bogatym sie zazdrości,potężni budzą strach, ale tylko ludziom z charakterem można zaufać..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nadoll1
Moderator
Moderator


Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA JESTEM W 100% PRZECIW!
Ja mówię tak: Daj swojemu dziecku życie, w przyszłości będzie ktoś ci za to wdzięczny, a jak go/ją zabijesz, nic ci nie da jedynie gnębiące sumienie i grzech ciężki. Moim zdaniem osoby za aborcją są egoistami. A jeszcze bardziej dziwią mnie osoby za aborcją, a przeciw eutanazji (za którą jestem za, ale tylko w skrajnych przypadkach) - kogoś chcą zabić, a siebie nie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flisak
Super Moderator
Super Moderator


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 336
Skąd: Inverness (Żuromin)

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edit by Jarzyn: Treść postu usunięta ze względu na obraźliwą treść. Pozdrawiam Smile

edit by Flisak: Ciekawe co tam było takiego obraźliwego??
_________________
== ...gdy nadwrażliwość jest jak bilet w jedną stronę stąd... ==


Ostatnio zmieniony przez flisak dnia Pon Cze 02, 2008 18:13, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
sasza-webster
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1366
Skąd: Kiernozia

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to co jest w twoim brzuchu nie należy w 100% do matki tam jest już nowe życie...( a co do fortuny to ją ściągne to wyjasni...Smile )
_________________
"Ludzie genialni są podziwiani, bogatym sie zazdrości,potężni budzą strach, ale tylko ludziom z charakterem można zaufać..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nadoll1
Moderator
Moderator


Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja i tak jestem w 100% przeciw.
Czyjeś życie to nie nasza własność!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Narewsky
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 77
Skąd: Żuromin

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj sobie definicje życia i policz ile żyć zakończyłeś...
_________________
www.houserka.pl www.housemusic.com.pl www.audioriver.pl www.dnb.pl www.independent.pl www.racjonalista.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Cze 02, 2008 08:29    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Problemy, dylematy,trudne pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Cafe u  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group