Forum Cafe u Cafe u "Jarzyna"

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cłodzenie podzespołów w komputerze!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Komputery, Internet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rodzyn889
Mini V.I.P.
Mini V.I.P.


Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 440
Skąd: Łowicz

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 23:16    Temat postu: Cłodzenie podzespołów w komputerze! Odpowiedz z cytatem

Jak tytół mówi bedzie o chlłodzeniu podzespołów w komputerze klasy PC, zaczynajmy:

Chłodzenie cieczą

Na procesorze znajduje się miedziane lub aluminiowe pudełko, przez które przepływa ciecz,obok znajduje się chłodnica ,w której chłodziwo pozbywa się ciepła pobranego z procesora,a pompa zapewnia stały ruch płynu. Takie systemy są bardzo wydajne,a przedewszystkim bardzo ciche. Zestaw taki możemy już kupić w Polsce, co do niedawna było rzeczą niemożliwą.Ambitniejsi natomiast mogą zrobić sami takie chłodzenie

Oto róznego rodzaje komponenty do chłodzenia cieczą:



Chłodzenie dusków i napędów

Współczesne twarde dyski wytwarzają w czasie pracy ogromne ilości ciepła. Gdy temperatura pracy będzie zbyt wysoka, może dojść do przerw lub błędów, co może spowodować nieodwracalną utratę danych. Dlatego też oferujemy zestaw chłodzący, który redukuje to ryzyko niemal do zera, zapewniając właściwe chłodzenie.Zestaw składa się z dwóch wentylatorów i radiatora z aluminium, przykręca się go bezpośrednio do dolnej części dysku.




Chłodzenie pamięci (RAM)

Takie urządzenie bardzo skutecznie odprowadza ciepło z pamięci RAM zwiększając tym samym jej wydajność i żywotność. skutecznie chroni twój komputer przed skutkami przegrzewania się pamięci takimi jak ryzyko zawieszenia i związana z tym utrata danych.
Te oto pokazane na zdjeciach "przyżądy" montujemy na karcie ram w naszym komputerze w zaleznosci od modelu motujemy je innymi sposobami.




Chłodznie kart graficznych

Gdy pokręcamy nasza karte graficzna lub mamy juz super wydajna a zbyt szybko sie przegżewa mozemy dokupic lub wymienic obecny coller. Specjalne collery takie jak Pentagram Freezone NP-40 Cu jest to Radiator przeznaczony do bezgłośnego i wydajnego chłodzenia chipsetów płyt głównych i kart graficznych. Wersja Cu przeznaczona jest dla wyczynowych overclockerów, którzy wyciskają ostatnie soki ze swoich maszyn! Specjalnie dla nich stworzono możliwość zamontowania dodatkowego, cichego wentylatora 40 mm, który zagwarantuje stabilną pracę nawet przy ekstremalnych ustawieniach.
Wiec wiekszosc collerów mozemy uzywac na karcie g jak i na plycie głownej.



Chłodzenie procesorów

Jak wiadomo sercem komputera jest procesor.. gdy chcemy podkrecisz nasze cudo o jakos znaczącą ilosc nalezy zaopatrzyc sie w wiekszy i wydajniejszy coller dla niego.. poniewaz zbytnie przegzanie doprowadzi do Awaryjnego wyłaczenia komputera a w przyszłosci do spalenia procesora i kości biosu;/
Radiatory i coolery maja bardzo duzo zroznicowanego rodzaju wzory..


_________________

Śmiech Największą Bronią Ludzkości!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Wto Lut 06, 2007 23:16    Temat postu:

Powrót do góry
koles2007
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 51

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio zainteresowałem się chłodzeniem suchym lodem jak myślićie dobre to czy złe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sniper32
Moderator
Moderator


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 131

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no Rodzyn postaraleś sięWink
_________________
Wędkarze górą!!
------------------------------------
Pozdrowienia dla wszystkich;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rodzyn889
Mini V.I.P.
Mini V.I.P.


Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 440
Skąd: Łowicz

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiscie mam wieelki cooler na procesorze , karte graficzna z coolerem, na dwuch kjosciach ram mam te zapinki chlodzonce i najwazniejsze dla mnie mam podwojny cooler na dysk! C ODAJE NIESAMOWICIE DLUGA ZYWOTNOSC ! 48godzin i komp chodzi jak by dopero 4 godzinki pracowal.. nie zwalnie tak bardzo jak bez niego.. Nawet sobie bez problemu pykam w Neverwinter NIghts 2 po caloodziennym sciaganiu torrentow wieczorkiem wlaczam sobie gierke i jak nowiuski dziala! POLECAM!
_________________

Śmiech Największą Bronią Ludzkości!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Alexa555
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 82

PostWysłany: Wto Lip 02, 2019 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno w internecie natknęłam się na dane o tym na blogu - http://tusz-hp.pl .To nadzwyczaj ciekawy wpis. Według mnie można się dzięki nim dużo doedukować. Zajrzyjcie sobie sami a nie pożałujecie. Są tam zarówno inne super wpisy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bryker
Zwykły użytkownik
Zwykły użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2019
Posty: 4

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2019 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można dokupić dodatkowy wentylator
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mietowka
Wtajemniczony
Wtajemniczony


Dołączył: 02 Paź 2018
Posty: 161

PostWysłany: Pon Lis 22, 2021 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie, warto dbać o sprzęt elektroniczny, ponieważ naprawa może nas naprawdę sporo kosztować. Coś o tym wiem ostatnio musiałam oddać swojego tableta do serwisu. Skorzystałam z firmy Ulticore dzierżawa urządzeń i serwis jestem bardzo zadowolona z wykonanej przez nich pracy. Widać że to prawdziwi specjaliści
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BubleTea1
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 22 Lis 2021
Posty: 1751

PostWysłany: Pon Maj 09, 2022 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o chłodzenie to warto wybrać odpowiednią obudowę, która zapewni dobry przepływ powietrza, moim zdaniem możecie zajrzeć do tego artykułu https://www.gram.pl/artykul/obudowa-komputera-gamingowa-jaka-wybrac gdzie znajdziecie wszystko w tym temacie, powodzenia w wybieraniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BubleTea1
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 22 Lis 2021
Posty: 1751

PostWysłany: Pon Cze 27, 2022 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do odpowiedniej obudowy, to na pewno warto w pierwszej kolejności zerknąć sobie tutaj https://www.gram.pl/artykul/obudowa-komputera-gamingowa-jaka-wybrac . Macie tam bowiem namiar na naprawdę ciekawy artykuł. Dowiecie się z niego jaką obudowę gamingową wybrać do komputera. Trzeba bowiem zawsze dokładnie rozejrzeć się na rynku, aby wybrać najlepsze rozwiązania, które będą dopasowane do konkretnych potrzeb
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Cze 27, 2022 20:08    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Komputery, Internet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Cafe u  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group