Forum Cafe u Cafe u "Jarzyna"

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potyczki językowe
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Pogaduchy przy piwku:)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fortuna
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 1208

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 12:22    Temat postu: Potyczki językowe Odpowiedz z cytatem

Może to nie jest strach a raczej paraliż, mimo to ciekawe czy zdarzyło wam się coś takiego? Piszcie o swoich śmiesznych sytuacjach w szkole bądź w innym miejscu Very Happy
_________________
Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Maj 04, 2007 12:22    Temat postu:

Powrót do góry
fortuna
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 1208

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie dostanę za to po głowie, że piszę post pod postem, ale może zachęcę jakoś w ten sposób do pisania w tym temacie- czy ma umrzeć śmiercią naturalną Wink

W liceum miałam taki śmieszny przypadek- nauczycielka od jęż polskiego- ostra i nieco dziwna Razz wyrwała mnie do odpowiedzi. Sam już fakt u niej odpowiadać to była katastrofa. Spięcie niemilosierne. Opowieści biblijne Razz język się plącze. Za nim rozkręciłam się na dobre- moje wspaniałe teksty:

Kobiety porodziły chłopców rodzaju męskiego.
Menelaus był żonem Laughing
_________________
Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jarzyn
Administrator
Administrator


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2881
Skąd: Centrum

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoła podstawowa - lekcja religii:

Ksiądz:
-Gdzie Pan Jezus przyjął chrzest?
Kumpel:
-We Wiśle SmileSmileSmile
_________________
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
mr.pawel82
Moderator
Moderator


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 936
Skąd: Qtno

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 08:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za tę tę dłoń podniesioną nad Polską - bagnet w łeb!!!... Wink
fragment recytowanego wiersza przez jedną z moich koleżanek z klasy w podstawówce.
_________________
..kto w Qtnie nie był, ten Życia nie zna..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
A Pódzież Ty!
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Miasto kominów, seksu i biznesu

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"ledwiem Cię zobaczył jużem się zapłonił" na przedstawieniu w podstawowce wyszło nieco inaczej mianowicie "ledwiem Cie zobaczył jużem Cię zapłodnił". od małego do erotyki ciągnelo.

We wisle mi sie podoba ;D
_________________
"Aż uszy głuchego świata usłyszą o krzywdzie jaka się dzieje słabszym, którzy nie znają słów. I ja jestem obrońcą mych braci. I ja będe za nich walczyć. I wymawiać słowa w imieniu zwierząt i ptaków. Aż świat naprawi ten stan rzeczy"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gibon
Wtajemniczony
Wtajemniczony


Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 161
Skąd: Żarów/Wrocław

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 06:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy na religii zasnal i katechetka opowiada nam o Samuelu czytajac dialog z odpowiednia intonacja "I wtedy Pan zawolal Samuela : Samuelu ,Samuelu.." na to kumpel sie budzi z tekstem "Co jest K... ?Przeciez mowilem ze jestem!!!" Very Happy
_________________
I was given to this World I'm didn't make it
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alexa555
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 82

PostWysłany: Sro Mar 20, 2019 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro ciekawi Ciebie ów fakt to obowiązkowo przejrzyj ten wpis. Mam nadzieję, iż doczytasz tu najistotniejsze zagwozdki. Gorąco polecam - tłumacz języka tureckiego .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carmel89
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 11 Paź 2018
Posty: 62

PostWysłany: Sro Mar 27, 2019 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdemu zdarzają się jakieś potyczki językowe. To nic złego, tylko normalne wówczas kiedy człowiek się uczy. Z biegiem czasu ta wiedza będzie szersza i lepiej będziesz operować językiem. Jeżeli jednak potrzebowałabyś coś pilnie przetłumaczyć. A obawiasz się, że sama nie dasz rady to możesz zgłosić się wtedy do dobrego biura tłumaczeń berligo.com . Szybko i bezproblemowo przetłumaczą dowolną treść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paula883
Stały bywalec
Stały bywalec


Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 72

PostWysłany: Sro Cze 05, 2019 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio w internecie napatoczyłam się na informacje w tym temacie na blogu - http://obozy-szkoleniowe.pl/ .To wyjątkowo mądry wpis. W mojej opinii można się dzięki nim dużo dowiedzieć. Zajrzyjcie sobie sami a nie pożałujecie. Są tam również inne interesujące artykuły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agi000
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 33

PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli pragniesz się dowiedzieć na owy temat więcej to polecam wejść sobie na blog - http://angielski4u.com . Osobiście uważam, że w tym miejscu odnajdziesz najbardziej potrzebne informacje odnośnie tego tematu. Według mnie skupienie rzetelnej wiedzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Viola94
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 20 Lut 2020
Posty: 21

PostWysłany: Czw Lut 20, 2020 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro interesuje Cię właśnie ów wątek to miej na uwadze, iż znam stronę, gdzie możesz znaleźć o wiele więcej wyjątkowo wnoszących dużo do życia informacji na ów temat. Rekomenduję w wolnej chwili ponieważ naprawdę warto według mnie - http://na-jezykach.com.pl .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Diana
Zwykły użytkownik
Zwykły użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2020
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lut 23, 2020 01:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale o jakie potyczki chodzi? Jakieś dissy? Very Happy
_________________
rowery crossowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skriv
Zwykły użytkownik
Zwykły użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2021
Posty: 1

PostWysłany: Wto Cze 22, 2021 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W języku polskim jest wiele słów, które są ze sobą mylone lub używane niepoprawnie. Trochę przykładów znajdziecie tutaj: https://skrivanek.pl/slowko-tygodnia/. Zachęcam też do przejrzenia oferty dotyczącej tłumaczeń, która znajduje się na stronie. Specjaliści z tego biura, tacy jak tłumacz polsko angielski czy tłumacz polsko-hiszpański, przetłumaczą właściwie każdy tekst bardzo profesjonalnie i poradzą sobie ze wszystkimi potyczkami językowymi. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Barttt
Wtajemniczony
Wtajemniczony


Dołączył: 10 Wrz 2020
Posty: 196

PostWysłany: Nie Lip 04, 2021 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj bez sprawnej znajomości języka angielskiego, może być Wam zdecydowanie trudniej poradzić sobie na świecie. Ja mogę Wam podpowiedzieć, byście zajrzeli do https://pl.tutlo.com/angielski-na-poziomie-b1-%e2%80%92-co-warto-wiedziec/ i tam dowiedzieli się, w jaki sposób najlepiej podejść do tematu nauki języka obcego. To może być dla Was ogromnym ułatwieniem, więc koniecznie miejcie to na uwadze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mietowka
Wtajemniczony
Wtajemniczony


Dołączył: 02 Paź 2018
Posty: 161

PostWysłany: Nie Lip 31, 2022 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co, według mnie, dziecko nie nauczy się obcego języka, jeżeli nie zapewnisz mu ku temu odpowiednich warunków. Przede wszystkim, musisz zakupić kilka podręczników np. na stronie https://www.bee.pl/13976-podreczniki-do-1-klasy-szkoly-zawodowej i systematycznie z nim ćwiczyć. W końcu dziecko załapie, a może nawet polubi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Lip 31, 2022 16:07    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Pogaduchy przy piwku:) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Cafe u  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group