Forum Cafe u Cafe u "Jarzyna"

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konopie indyjskie ( marihuana, haszysz )
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Problemy, dylematy,trudne pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za legalizacją marihuany?
TAK
25%
 25%  [ 2 ]
NIE
75%
 75%  [ 6 ]
NIE MAM ZDANIA
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
fortuna
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 1208

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 09:17    Temat postu: Konopie indyjskie ( marihuana, haszysz ) Odpowiedz z cytatem

Trochę wiedzy- ..." Marihuana. Związkiem aktywnym zawartym w konopiach jest THC ( tetrahydrcanabinol ), który może wywołać stan niewielkiej euforii, ogólne rozluźnienie, gadatliwość i wesołkowatość, może również pobudzać apetyt. Jego cechą szczególną, jest zdolność do komulowania się w tkankach tłuszczowych mózgu. Usunięcie go z tamtąd zabiera organizmowi około 10 dni. Dłuższe palenie marihuany wywołuje trudności w koncentracji i zapamiętywaniu. U kierowców w dużym stopniu obniża refleks, oraz zdolność oceny odległości. U mężczyzn doprowadza do zaburzenia wydzielania testosteronu i uszkodzenia plemników, u kobiet zaburzony zostaje cykl miesiączkowy. Wieloletnie palenie doprowadza do zaniku zainteresowań oraz wystąpienia zespołu amotywacyjnego: człowiek traci ochotę do działania, do nauki czy pracy "...

Rozmawiałam na forum z kimś, kto wyraził się o marihuanie " magiczna natura" . Gwarantuje tym co chcą studiować, że dzięki temu nadrobią wszelkie zaległości. Przypomina innym, że narkotyki dzielimy na lekkie i te po których całkowicie odlatujemy jak np. LSD. Zastanawia mnie, na jaka okoliczność definiuje narkotyki na lekkie i twarde. Czy to z chęci usprawiedliwienia się na okoliczność tą, że zasmakował się w marihuanie, czy tak naprawdę z niewiedzy.


Czy naprawdę marihuana jest magiczna naturą? Czy to ja może zerwałam się z choinki i nie wiem co dobre?
Co sądzicie nie tylko o marihuanie, ale wogóle o narkotykach i sytuacji jaka panuje obecnie wśród młodzieży? Czy powinna być legalizacja maruhiany?
_________________
Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pon Maj 14, 2007 09:17    Temat postu:

Powrót do góry
Jarzyn
Administrator
Administrator


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2881
Skąd: Centrum

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marihuana może nie jest tak bardzo szkodliwa jak pozostałe narkotyki ale tez użależnia. Zwykle przygoda z dragami zaczyna sie od palenia trawki, potem już marihuana jest za słaba i sięga sie po mocniejsze dopalacze. Ja osobiście jestem przeciwny legalizacji, wolę wypić sobie piwko Smile
_________________
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Onyxa
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 26

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony jestem za bo ludzie palą i palić beda,nie zależnie od tego czy legale czy nie..Z drugiej strony na ulice by wszyli by ludzie którzy chcieli by spróbowac,co mogło by sie skończyc pozniej dla nich źle...więc nie mam zdania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sasza-webster
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1366
Skąd: Kiernozia

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez każdy narkotyk dzieje sie coś niedobrego w dzisiejszych czasach narkotyki nie mają za zadania zabijać tylko tak deformowac ciało umysł mózg i każde narządy że nie chce sie w to wierzyć ja jestm absolutnie za nielegalizacją narkotyków...obejrzyjcie sobie tzn posłuchajcie audycji pt. "Bodek o narkotykach" polecam dużo jest tam prawdy
_________________
"Ludzie genialni są podziwiani, bogatym sie zazdrości,potężni budzą strach, ale tylko ludziom z charakterem można zaufać..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
India
Zawodowiec
Zawodowiec


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 364

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za legalizacją wolałabym bardziej, żeby wprowadzili zakaz palenia papierosów. Po Maryśce przynajmniej człowiekowi samopoczucie się poprawia. A po papierosach to ja nie wiem jakie są dobre skutki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewelisia
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 710
Skąd: Kiernozia

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

India, super wypowiedź... W sumie to jestem podobnego zdania... Jak ludzie chcą szkodzić sobie, proszę bardzo, ale niech nie zatruwają niepalących... A narkotyki wyrządzają krzywdę tylko zażywającym (zazwyczaj tylko nim...)
_________________
Ewelisia ma oczy piwne... Ewelisia OKOCIM spojrzeniu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarzyn
Administrator
Administrator


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2881
Skąd: Centrum

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinko nie tylko im, bo cierpią na tym bliscy i rodzina!!!
India samopoczucie to może się poprawi po jednym zapaleniu, a potem sie uzależniasz i potrzebujesz więcej i więcej
_________________
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
sasza-webster
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1366
Skąd: Kiernozia

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zgodze sie z waszym zdaniem posłuchajcie sobie audycji "Bodek o narkotykach"

http://rapidshare.com/files/31326883/narkotyki.mp3.html

np koleś jeżdżąc co jakiś okres czasu do Toszkienty do Uzbekistanu tam jarajac sobie cały czas bo tam mozna było sie bawić pić i palić a grosze spędzał tam czesto czas jeździł tanimi liniami lotniczymi był z tego bardzo zadowolony tylko po pewnym czasie urodził mu sie syn który nie ma ani rak ani nóg facet zniszczył sobie kod genetyczny i teraz jego dzicko do konica życia bedzie żyło z czymś taki i z myślą dlaczego on dlaczego akurat to jego spotkało mówicie ze narkotyki szkodzą tylko osobie zażywającej a osobą drugim nie tu jest przykład że to nie jest prawdą...naprawde warto posłuchać sobie tej audycji i przemysleć to....pozdrawiam...SmileSmileSmileSmile
_________________
"Ludzie genialni są podziwiani, bogatym sie zazdrości,potężni budzą strach, ale tylko ludziom z charakterem można zaufać..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fortuna
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 1208

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem okrutną przeciewniczką narkomani. Niech każdy sobie nazywa to jak chce- mocne , słabe. Lekkie, twarde. Bezpieczne, niebezpieczne. Jaką kolwiek obierze nazwę dla własnej teorii- dla mnie to droga do piekła. Do piekła, które zmierza malutkimi kroczkami, aby ukazać siłę demona.
_________________
Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sasza-webster
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1366
Skąd: Kiernozia

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie ja sie zgadzam z fortunką to jest droga do piekła nie tyle do smierci bo jak już wcześniej mówiełm narkotyiki teraz nie maja jakby za zadanie zabijania tylko deformowanai wszystkiego czego sie da np do heroiny dodaja strychliny na szczury <szok> kiedyś skun miał ok 2,5 m teraz skun ma w porywie do 0,5m rośnie w plastkikowym pojemniku w galarecie a ludzie myslą i mówią że to droga do nieba...i że to jestziele pokoju i inne tego typu głupoty...SadSadSad
_________________
"Ludzie genialni są podziwiani, bogatym sie zazdrości,potężni budzą strach, ale tylko ludziom z charakterem można zaufać..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fortuna
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 1208

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza- ja nie mogę się powstrzymać aby tego nie powiedzieć głośno. Podziwiam Ciebie za takie zrozumienie we wszystkich tematach i za tak dużą wiedzę. Ja jestem ciągle pod wrażeniem, jak potrafisz prowadzić mądrze dyskusję i uzasadniać swoje zdanie.

Też słyszałam o tym , jak dodają różne paskudztwa aby był mocniejszy kop. W efekcie tego, prawdopodobnie- bo ja mogę tylko opierać się na relacjach- są drgawki, bóle głowy itp. Samo już spalenie daje halucynacje. Więc co w tym takiego dobrego. Czy warto niszczyć swoje zdrowie dla omamów.
_________________
Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sasza-webster
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1366
Skąd: Kiernozia

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś skun miał maximum do 5% THC i na upartego mozna było tym leczyć schizoli dziś ma ok 45% THC a więc pomyslmy że to już nie jest to samo co 20 lat temu a nawiązujac np do extaszy to wiaże sie z tym taka historia oczywiście prawdziwa małżeństwo po imprezie wrócili naćpani do domu i zobaczyli że po domu biega kurczak złapali go oskubali wsadzili do mikrofali i zjedli rano sie budzą patrzą a oni zjedli własne dziecko w takie rzeczy nie chce sie wierzyć ale taka jest prawda i realie życiowe dotyczące tego świństwa którego nigdy do ust nie wezme i wam tez nie radze...
P>S fortunko dzieki za takie komplementy jesteś chyba pierwszą osobą która mnie tak pochwaliła nie liczac ani w 2 podstawówcw jak dostałem 5 z dyktanda z którego ściągałem...<skromny>...SmileSmileSmileSmile
_________________
"Ludzie genialni są podziwiani, bogatym sie zazdrości,potężni budzą strach, ale tylko ludziom z charakterem można zaufać..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rodzyn889
Mini V.I.P.
Mini V.I.P.


Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 440
Skąd: Łowicz

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 07:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Sashe i Fortune ! NARKOTYKOM STANOWCZE NIE!! !! !! Sluchalem ks.Bodka to co ludzie wyprawiaja po tych swinstwach to sie po prostu w głowie nie miesci!!!!! Sad
NIe chce mioec nigdy stycznosci z narkotykami i nie chce zeby ktos z blikich mi osob mial!
_________________

Śmiech Największą Bronią Ludzkości!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
India
Zawodowiec
Zawodowiec


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 364

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby spojrzeć na to obiektywnie to wszystko uzależnia papierosy, alkohol, telewizja, internet, diety, słodycze, fast food, itp. a żadna z tych rzeczy nie jest zabroniona. Wy nie chcecie legalizacji marihuany no to macie szczęście bo w Polsce nie jest i nie będzie raczej legalna. Ja chce żeby palenie papierosów było karalne - no niestety przykro mi raczej takiego momentu się nie doczekam. Piszecie mądrości uzależnieniu halucynogennym działaniu itp. Ja osobiście znam parę osób zażywają i zapewnia was ich stan psychiczny i zdrowotny nie odbiega od normy w przeciwieństwie do osób które palą lub odżywiają się tylko w fastfoodach bo takie też znam. Ps: gdyby marihuan była legalna, można byłoby sprawdzać czy nie ma w niej dodatkowych wspomagaczy - kontrola jakości tak jak np sprawdza się jakość i pochodzenie alkoholu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewelisia
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 710
Skąd: Kiernozia

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarzyn, a czy nie uważasz, że nie tylko narkotyki wyrządzają zło rodzinie tego, który bierze?... Tak samo jest z alkoholem, nie wiem nawet, czy rodzina nie cierpi wtedy bardziej... Poza tym, albo zakazać wszystkich używek, albo udostępnić wszystkie... Jednocześnie nie popieram narkotyków, ale tak samo nie popieram papierosów i alkoholu - i co z tego?... A ten, kto chce brać, i tak sobie znajdzie dealera...
_________________
Ewelisia ma oczy piwne... Ewelisia OKOCIM spojrzeniu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Maj 15, 2007 14:43    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Problemy, dylematy,trudne pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Cafe u  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group