Forum Cafe u Cafe u "Jarzyna"

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niebezpieczna ulica

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Problemy, dylematy,trudne pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
manexxl
Moderator
Moderator


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 261

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 22:17    Temat postu: Niebezpieczna ulica Odpowiedz z cytatem

Chciałbym tu rozpocząć dysputę na temat zagrożeń które mogą na nas czyhać codziennie. Ile słyszy się że tu kogoś okradli i pobili tam kogoś oskubali.
Wiadomo że każdy z nas może się znaleźć w takiej sytuacji, i to zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie.
A może ktoś znalazł się w takim położeniu kiedyś, ma swoje przeżycia i podzieli się nimi z nami. Gdzie jak, kto i co? I jak się skończyło?
Druga sprawa. Jak postępować kiedy już znajdziemy się w takiej sytuacji?? Uciekać, zostać ??
_________________
Ludzie którzy piją są dla mnie niczym....niczym bracia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Wto Cze 12, 2007 22:17    Temat postu:

Powrót do góry
Jarzyn
Administrator
Administrator


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2881
Skąd: Centrum

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsyz sposób to spie..... jak najszybciej Smile
Na szczęście jeszcze nie byłem w takiej sytuacji
_________________
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Ewelisia
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 710
Skąd: Kiernozia

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeden chwyt samoobrony na tego typu sytuacje... Pokazała mi go moja koleżanka, imienniczka, Ewelinak, którą pozdrawiam... Nazywa się on "nogi za pas"... Very HappyVery Happy Hehe
_________________
Ewelisia ma oczy piwne... Ewelisia OKOCIM spojrzeniu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fortuna
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 1208

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam. Szok należy zastapić przytomnością, a potem można dostać bezwładu, ale to tylko potem.
_________________
Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
manexxl
Moderator
Moderator


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 261

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam tak że: jeżeli pokaże się oprychom że się boi to już po mnie. Za szybko nie biegam więc ucieczka odpada Very Happy
Więc lepiej żeby nie dostać po gębie trza wyczuć moment i jako pierwszy zaatakować. Nawet jak ich będzie 3-4 a zobaczą takiego (świra czy może desperata) reszta może odpuścić.
W takiej sytuacji byłem raz w życiu a tak to chociaż po różnych miejscach się przechadzałem to nikt mnie nie zaczepiał.
_________________
Ludzie którzy piją są dla mnie niczym....niczym bracia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Guru Tomek
Moderator
Moderator


Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 409

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 05:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez nie bylem w takiej sytacji i mysle ,ze nie bede.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
India
Zawodowiec
Zawodowiec


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 364

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak manexxl nie należy pokazać, że się boisz nawet się zawahać. Nie raz przemykałam miedzy blokami gdzie siedzi pełno dresów i temu podobnych typów i to była zawsze taka rozgrywka psychiczna - należy postu iść tak jakby ich tam nie było ignorować i nie dać się zastraszyć ich widokiem bo to tak naprawdę mili chłopcy są Wink Wink a przynajmniej cenie sobie ich za szczerość Wink Wink i bezpośredniość Wink Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fortuna
V.I.P.
V.I.P.


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 1208

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gorzej gdy jest się przypadkowo w centrum akcji i nie ma dokąd uciekać Razz . Wszystko zależy od szczęścia Razz
_________________
Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
A Pódzież Ty!
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Miasto kominów, seksu i biznesu

PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa miesiace temu mojego kolege katowali w bialy dzien na przystanku autobusowym. Wokol mnostwo ludzi. Nikt nie pomaga. Nikt nic nie robi. Wszyscy spokojnie stoja i czekaja na swoj cholerny autobus, odsuwajac sie zeby czasem nie dostac przy okazji.
Inna sytuacja- na lodzkim przejsciu dla pieszych grupa gowniarzy bije z calych sil dziewczyne. Ona, lezy na ulicy, a tamci sie nad nia pastwia. Oczywiscie zaden przechodzien nie odwazy sie zwrocic im uwagi. Swiatlo dla aut zmienia sie na zielone. Wszyscy czekaja az oprawcy skoncza, niektorzy bezczelnie trabia, zeby zalatwili swoja sprawe na chodniku.
czy to jest normlane zachowanie? Nigdy nie zrozumiem takiej znieczulicy ludzkiej i dbania o wlasny tylek. Powolywanie sie na wartosci moralne, spoleczne, patriotyczne, a nawet religijne juz nawet nic nie daje.
A co w takiej sytuacji mozna zrobic? Chyba nic, bo nawet liczenie na czyjas pomoc okazuje sie zludna nadzieja.
_________________
"Aż uszy głuchego świata usłyszą o krzywdzie jaka się dzieje słabszym, którzy nie znają słów. I ja jestem obrońcą mych braci. I ja będe za nich walczyć. I wymawiać słowa w imieniu zwierząt i ptaków. Aż świat naprawi ten stan rzeczy"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarzyn
Administrator
Administrator


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2881
Skąd: Centrum

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest największy problem jak ludzie widzą jak kogoś biją i nic nie robią.
_________________
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
flisak
Super Moderator
Super Moderator


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 336
Skąd: Inverness (Żuromin)

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złamany nos w trzech miejscach z przemieszczeniami, głębokie rozcięcie łuku brwiowego i ogólne potłuczenia to był mój bilans znalezienia się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie... Pan Policjant powiedział mi, że jak chce żeby dostali nauczkę to żebym ich sam ukarał bo oni gówno mogą. Nie wypadało nie posłuchać pana policjanta...
_________________
== ...gdy nadwrażliwość jest jak bilet w jedną stronę stąd... ==
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
sasza-webster
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1366
Skąd: Kiernozia

PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w krytycznych sytuacjach po prostu uzywam moją "65cm sztuke dyplomacji..." chodzi mi o batona już raz mi sie przydała aby spłoszyć przeciwnika i mam nadzieje zen ie bede musiał jej używać nigdy więcej... a co do tego uciekania lub bicia sie to trzeba moim zdnaime samemu ocenić czy warto jeżeli czuje sie ze ma sie przewage fizyczną i psychiczna mozna zaryzykować a jak nie to wiadomo.... w ogi...Smile
_________________
"Ludzie genialni są podziwiani, bogatym sie zazdrości,potężni budzą strach, ale tylko ludziom z charakterem można zaufać..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manexxl
Moderator
Moderator


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 261

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 00:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak zaczne uciekac i mnie dogonia po 500 metrach??? Wtedy nie bede mial sily sie bronic Smile
Faktem jest ze lepiej nie kusic losu i starac sie unikac miejsc gdzie moglo by dojsc do takiej sytuacji. Ale jak pisze "A Podziez Ty" trudno uniknac stania na przystanku w bialy dzien. Ludzie nie reaguja jak ktos kogos bije. Boja sie ze i im sie moze dostac. Przykre to ale niestety taka jest postawa obywatelska 95% spoleczenstwa.
_________________
Ludzie którzy piją są dla mnie niczym....niczym bracia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Nie Lut 03, 2008 00:23    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Cafe u "Jarzyna" Strona Główna -> Problemy, dylematy,trudne pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Cafe u  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group